SELÜLİT TEDAVİSİ

Vücudun genellikle kalça ve bacak bölgelerindeki derinin portakal kabuğu görünümü almasına selülit’e tıptahidrolipodistrofi denmektedir.
Selülit sıradan bir yağlı doku değildir. Özellikle deriye yakın yağ dokusu kısmının hasara uğramasıyla oluşur. Yağ dokusu etrafındaki liflerin (kolajen ve elastin) yapısının bozulmasıyla, yağ hücreleri küçük lobüller halinde sıkıştırılarak portakal kabuğu görünümü ortaya çıkar.

Ne kadar şişman olursa olsun erkeklerde çok nadir görülen selülit problemi, kadınların %90-95’inde olup, daha çok kalça, basen, dizin ve bileğin iç kısımları, baldırların arkası ve üst bacak bölgelerinde yoğunlaşır.
Selülitin oluşumuna tek bir neden yol açsaydı, onunla mücadelede kolay olabilirdi.

Fakat birçok faktörün etkili olduğu selülit için öne çıkan bazıları şunlardır:
Genetik; Eğer annenizde varsa selülit’in sizde de görülmesi çok büyük olasılıktır.
Hormonal nedenler; Selülit’in, bayanlardaki ergenlik, hamilelik, menopoz gibi önemli hormon değişikliklerinin olduğu dönemlerde ortaya çıkması veya artması çok iyi bilinir. Kadınlık hormonu olan östrojenin selüliti arttırdığı gösterilmiştir. Doğum kontrol hapları da selüliti arttıran sebeplerdendir.

Kilo fazlası; Kilolu bayanlarda selülit daha şiddetlidir. Fakat zayıf olmakla da selülitten korunulmuyor. Ne kadar zayıf olursak olalım, hepimizde derialtı yağ dokusu vardır. Selülit sorununu oluşturan derindeki değil yüzeydeki yağ dokusudur.

Beslenme; Tek yönlü ve sağlıksız beslenme selülitin ana nedenlerinden biridir. Fast-food ve hazır gıdalarla beslenme, yiyeceklerimizde fazla miktarda şeker, yağ ve tuz olması selülit oluşumuna neden olmaktadır.
Kola ve kahve; Besleyici değerleri olmadığı halde tükettiğimiz kafein içeren bu ürünler yağ dokusunda ödeme sebep olarak, selüliti arttırmaktadırlar.
Hareketsiz yaşam; Günümüzde birçok işi makinelere bıraktığımız için ortaya çıkan hareketsiz yaşam tarzı, birçok hastalığın yanında Selülit oluşumuna katkıda bulunmaktadır.

Sigara ve alkol; Selülit oluşumuna katkıda bulunan faktörlerdendir.

Merkezimizde Kullanılan Selülit Tedavi ve Bölgesel İncelme Yöntemleri
LİPOLİZ
MEZOTERAPİ
G-5 SELÜLİT MASAJI
SLİM-UP