CİLT BAKIMLARI

Cildimiz Zamanla Bozulur ve yaşlanma süreci Hızlanır. Bu süreç kişiden kişiye değişir ve insanların yaşlanma süreçleri birbirinden farklıdır. Bu sürecin en önemli faktörlerinden birisi de genetiğimizdir. Genlerimiz tüm hayatımız boyunca bizimle birlikte hareket eder. Genetik mirasımızın yapısına ve genlerimizin çevreyle etkileşimine bakarak yaşlanma sürecini engellemek yüzyılımızın gerçeklerinden birisi olmuştur. Bu nedenle bizler cildimizi koruyan ve yaşamsal fonksiyonlarını hızlandıran yeni, gelişmiş, yüksek performanslı ve çok çeşitli yöntemleri hizmetlerinize sunuyoruz.

Cilt bakımı her insanın yapması gereken bir bakımdır. Hem estetik hem de özellikle sağlık açısından çok önemlidir. Cilt bakımına önem vermek cildimizin ileriki yaşlarda kırışmasını önemli ölçüde azaltacaktır. Çünkü cildimizi olumsuz etkileyen birçok faktör vardır. Bunların başında makyaj, stres, sigara ultraviyole ışınları, dengesiz beslenme ve hava değişimleri gelmektedir.

Tüm bu etkenler yaşımız genç olsa bile yüzümüzü solgun göstermesine neden olur. Sağlıklı cilt parlak ve canlı olur. Bu yüzden 20’li yaşlardan itibaren herkesin cildini koruması ve gerekli bakımı yapması gerekir.

Cildi güzelleştirmek için mutlaka cilt temizliğine, cildin nemlendirilmesine, güneş koruyucusu kullanmaya ve cildi güzelleştiren yiyeceklerle beslenmeye dikkat etmek gerekiyor.

Cildin erken yaşlanmasını önlemek için tedbirli olmakta yarar var. Her mevsim cilt bakımına önem vermek gerekiyor ancak uzmanlar yazın cilt bakımına daha da dikkat çekiyor. Güneş, deniz ve havuz suyunun cilde olumsuz etkileri olabiliyor.