GENÇLİK AŞISI İLE CİLT YAŞLANMASININ ETKİLERİNİ SİLİN

Gençlik Aşısı saf hyaluronik asit ve somon balığı spermlerinden elde edilen DNA molekülleri sayesinde, ciltte hücre yenilemesi sağlanması amaçlanır. Bu sayede hızlı bir gençleşme ve canlandırma etkisi yaratan Gençlik Aşısı yöntemi son dönemde oldukça popüler olmuştur. Gençlik Aşısı yöntemi tek başına kullanılabileceği gibi PRP, frkasiyonel lazer, ip uygulamaları, botoks ve dolgu uygulamaları ile de kombine edilebicek önemli bir anti-aging seçeneği haline gelmiştir.

Cildi ekstra nemlendirme özelliği sağlar. Gençlik Aşısı’nın içerisinde yoğun miktarda hyalüronik asit bulundurur. Hyalüronik asit de cildin nemlendirilmesinde son derece yardımcıdır. Cildi daha canlı ve parlak gösterir. Bunu vitaminler, minareller, aminoasitler, proteinler, inorganik tuzlar gibi zenginleştirilmiş içeriğiyle sağlar. Kolajen yapımını uyarır. 

Gençlik Aşısı’nın içerisinde Somon balığının DNA’sı bulunmaktadır. Somon balığının DNA’sı, insan DNA’sına en çok benzeyen DNA yapısını içermektedir. Bu nedenle kolajen yapımını çok kuvvetli bir şekilde uyarmaktadır. Genellikle 3-4 ay gibi bir süre içerisinde kişinin cildi sıkılaşarak dolgun hale gelir.

Gençlik Aşısı tedavisi, anti aging amaçla yani yaşlanma karşıtı etkisi sebebiyle ciltteki ince çizgilerin giderilmesi için uygulanmaktadır. Çok kuru ciltlerde cilde nem vermesi amacıyla da uygulanabilir. Gençlik aşısı, herkese uygulanabilecek olan bir işlemdir.

Uygulamalar 7-10 GÜN ara ile uygulanır, her bir uygulama sadece 20-30 dakika sürer ve kişi uygulamadan hemen sonra cildinde herhangi bir belirti olmadan günlük yaşamına devam edebilir. Uygulamanın ertesi gününden itibaren her sabah daha yeni bir cilt ile güne başlanılır. Yapılan her seansta cildin yapısı güçlenerek, elastikiyet ve sıkılığı artar, güneş ışınlarına bağlı meydana gelen hasar engellenir ve cildin nem dengesi düzenlenir. Böylece cildin doğal biorevitalizasyonu ile sağlıklı, pürüzsüz ve aydınlık bir cilde sahip olan kişi yepyeni bir enerji ve ışıltı kazanır.