SALYANGOZ BAKIMI

‘Sonsuz Gençliğin En Yapışkan Sırrı’

Salyangoz kabuklu olan bir hayvandır. Salyangozun kabuğu zarar gördüğü zaman kabuk kendi kendini yenileme özelliğine sahiptir. Bu yenilemeyi “allantoin” denilen bir madde ile yapar. Allantoin maddesi kendi kendini yenileme niteliğinde bir maddedir. Allantoin yapısında kalsiyum (Ca), ve başka mineraller, proteinler bulunur. Allantoin maddesi akne ve sivilcelerin iyileşmesini, tedavi edilmesini, yaraların onarılmasını, cildin yumuşamasını sağlayan maddedir. Allatoin yapısında bulunan vitaminler antioksidan görevi görür ve cildi serbest radikallerden korur.

Aynı zamanda Salyangozun yapışkan salgısının yüksek oranda hyalüronik asit içermesi ve doku yenileme özelliği olan bu içeriği cilde kazandırmak için birkaç salyangozu cilt üzerine koyulmakta. Salyangoz yüzde gezindiği bölgede yapışkan salgısını bırakırken, bu salgı cilt tarafından anında emiliyor. Terapi sonunda cilt ihtiyacı olan hiyalüronik asidi alıyor.

Bununla birlikte yüzeyde bıraktıkları mukus, bir asit türü içerdiği için, yüzdeki ölü hücreleri eriterek canlılık veriyor. Aynı zamanda içeriğinde yer alan kollajen ve doğal antibiyotiklerle cildi yeniden yapılandırıyor.

Salyangozun Cilde Yararları

– Ciltte yaşlanmayı önler, geciktirir. Yani anti-aging.
– Sivilcelerin ciltte bıraktığı lekelerin giderilmesini sağlar.
– Ciltte meydana gelen çatlakların bıraktığı izleri yok eder.
– Doğum sırasında ve sonrasında meydana gelen çatlakları gidericidir.
– Erkeklerde traş esnasında ciltte oluşan tahriş ve kızarıklıkları azaltıcıdır.
– Cildin kendi renginin korunmasını sağlar.
– Ciltteki yara izlerinin onarımını yapar.
– Cilt kırışıklıklarını azaltıcı ve yok edici etkiye sahiptir.
– Ciltteki ölü hücrelerin atılmasını sağlar.
– Ciltteki kuruluğu azaltır.
– Cildin daha canlı ve pürüzsüz olmasını sağlar.