KARBON PEELING

Ciltte yağlanma Problemi
Gözenek Sıkılaştırma, Geniş Gözenek Problemleri
Derin olmayan Kırışıklılar
Ölü Hücreler
Cilt lekeleri
Akne ve sivilce problemleri
Siyah noktalar,
Ciltte sarkmalar
Sivilce izleri
Cansız bir cilt
Gibi çeşitli cilt problemleri için yapılan bir cilt uygulamasıdır.

Karbon Peelingini yaptırdıktan kısa süre sonra cildin parlaklığı gözle görülür seviyede artar ve cilt pürüzsüz bir hal almaya başlar. Karbon Peelingin uzun vadedeki yararları arasındaysa ciltteki lekelerin açılması ve cildin elastikiyetinin artması yer alır.

Karbon Peeling Nasıl Yapılır?

Karbon Peeling aşama aşama yapılan bir işlemdir.
İlk aşama cildin temizlenmesi ve kirlerden arındırılmasıdır.
Sonrasında cilde karbon içerikli, koyu renkli bir sıvı sürülür.
Bu sıvının cilt üzerinde belli bir süre kuruması ve maske halini alması beklenir.
Dördüncü aşamada lazer cihazı ile karbon maskesi olan yerlere lazer ışınları ile atış yapılır. Bu şekilde tüm karbonlu cilt yüzeyi taranır.

Karbon Peeling Nasıl Etki Eder ?

Karbon peelingin etki etmesi şu şekilde olur. Öncelikle cilde uygulanan karbon sıvısı deri üzerinde iyileştirici etkiye sahiptir ve maske mantığı ile bekletildiği sürede cilt yüzeyine etki eder. Lazer ışınlarının iyileştirici özelliği ile ışınlar cilde gönderildiği zaman deri altına geçerken, deri üzerindeki karbonu da alarak derinin altına nüfuz ederler. Bu şekilde deri altında daha hızlı etkin bir tedavi başlatılmış olur. Deri altına geçen karbon enzimleri, lazer ışınlarının etkisi ile yukarıda sıralanan problemleri çözmek için daha hızlı çalışmaya başlar. Bunun yanı sıra lazer ışınlarının ısısı ile yarattığı tahribat içinde hızlanan hücreler, artan kolajenler tedaviyi sağlar.

Kısacası karbon peeling karbon ve lazerin gücünü bir araya toplayarak daha başarılı sonuçlar elde eden bir cilt uygulamasıdır.

Karbon Peeling Kaç Seans Yapılmalı ?

Belli bir sayı yoktur. Çünkü her cildin ihtiyacı ve problemi farklıdır. Genellikle gözlemlenen en az seans sayısı 5’tir. 5 seans uygulama Karbon Peeling’te kemikleşmiş bir rakamdır. Daha sonra cildin durumuna göre seanslar ya sonlandırılır ya da bir kaç seans daha devam edilir.