DUDAK VE YÜZ DOLGUSU

Yaş, güneş ışınları, mimik hareketleri ile yüzümüzde bir takım kırışıklıklar ve istenmeyen çizgiler oluşur. Bu çizgilerden kurtulmak için son yıllarda çeşitlilik kazanan estetik bir uygulamadır.

Dolgu maddesinin içeriği vitaminler amino ve minerallerdir. En önemli maddesi ise hyaluronik asittir. Asıl dolgu etkisi bu madde ile sağlanmaktadır. Bu madde dolgu ve kolajen üretimi özelliği yanında cildin yeniden yapılanmasını, canlanmasını ve elastikiyetinin artmasını sağlar.
Dolgu uygulamasından faydalanılarak yapılabilecek işlemler oldukça geniş bir yelpaze sunuyor.
– Alın bölgesindeki ince kırışıklıklar,
– İki kaşın arası,
– Burun kenarından aşağı inen çizgiler (Nazolabial Çizgiler),
– Burun ile ağız arasındaki çizgiler (Philtral Çizgiler),
– Dudaklar etrafındaki radial çizgiler,
– Dudak köşelerini yukarıya kaldırmak,
– Kaş kaldırma,
– Yanak ve elmacık kemiği dolgunlaştırmak,
– Çene ucuna hacim kazandırmak,
– Ameliyatsız burun estetiği, burun düzeltilmesi,
– Çene köşesi belirginleştirmede,
– Göz altı çukurlarını düzeltmek,
– Akne izleri

Estetik dolgu maddelerinin bir çok sınıflandırması yapılabilir. Bunlar yapıldığı yere göre yanak dolguları, yüz dolguları, dudak dolguları, göz altı dolguları(ışık dolgusu), göz çevresi kırışıklık dolguları, derin ve hacim yaratan dolgular gibi…

DUDAK VE YÜZ DOLGUSU UYGULAMASI ACI VERİR Mİ ?

Bu işlem dolgu maddesinin deri altını doldurması ile acı verir. Bu nedenle işlemden önce lokal anestezi kremi sürülür. Sürülen krem enjekte işlemi başlamadan önce deri yüzeyinden temizlenir.

DUDAK ve YÜZ DOLGUSU YAPILDIKTAN SONRA NASIL BİR GÖRÜNÜM OLUŞUR ?

Yüz ve dudak dolgusuyla sadece 1 günde daha genç görünmek mümkün olabiliyor. Aynı zamanda daha estetik ve daha alımlı bir yüz görünümü de kazanabiliyorsunuz.

DUDAK ve YÜZ DOLGUSU FİYATLARI NELERDİR ?

Yüz bölgesinin hemen her kısmına uygulanabilen dolgu işlemi için net bir fiyat belirtmek yanıltıcı olacaktır. Dudak ve yüz dolgusu fiyatı değişkenlik gösterir. Hastanın uygulama öncesi cilt durumu, dolgu işleminin ne kadarlık bir alana uygulanacağı ve bununa beraber ne kadar dolgu maddesi kullanılacağı gibi unsurlar, yüz ve dudak dolgusu fiyatları noktasında değişkenliğe neden olabilmektedir. Her hasta için yapılan işlem aynı olmadığından fiyat da değişecektir. Muayene öncesinde net bir fiyat belirtilemez. Muayene ve fiyat bilgisi için sizi en kısa sürede merkezimize bekliyoruz.