Mezoterapi-Mezolift

Yüz mezoterapisinde ilaçlar küçük miktarlarda karıştırılarak cildin içine ve altına direk olarak verilir. Mezoterapi ile böylece cilt etkili maddelerden kısa sürede faydalanabilir. Ayrıca ilaçlar çok az miktarda verildiği için kullanılan maddelerin yan etki olasılığı azalır. Yüz mezoterapisi (mezolift) cildi yenileyen, cilt kırışıklığı ve cilt sarkmalarına etkili olan doğal ve faydalı bir yöntemdir.

Yüz  mezoterapisi (mezolift) yönteminde cildi yenileyen hyaluronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitler cilt altına minik iğnelerle uygulanır. Bu faydalı maddelerin direk cilde verilmesi ve cildin uyarılması cildin kollajen ve elastin üretimini arttırır, ciltte nemlenme artar ve cilt yenilenir.

Donuk ve parlaklığını yitirmiş cilde sahip olanlar
Ciltte elastikiyet kaybı ve sarkma tedavisi
Cildin yaşlanmasını engellemek
Yüzün yorgun görünümünü gidermek
Sigara içenlerde cilt hasarını engellemek ve tedavi etmek
Yaz öncesi güneş ışınlarının zararlarına karşı önlem almak
Güneşten zarar görmüş ciltleri düzeltmek
Diğer leke tedavileriyle birlikte lekeleri hafifletmek veya gidermek
Diğer yöntemlerle birlikte sivilce izi, diğer yara ve yanık iz tedavisi
Diğer yöntemlerle birlikte cilt çatlak tedavisi

Yüz mezoterapisinde (mezolift) uygulama öncesi cilt temizlenir ve dezenfekte edilir. İşlemden yarım saat önce anestezik krem sürülebilir. Yüz mezoterapisinde (mezolift)  hazırlanan karışım çok küçük ve ince iğnelerle cilt içine verilir.

Yüz mezoterapisi (mezolift) sonrası cilt daha taze ve dinlenmiş görünür. Cildin elastikiyeti artar ve cilt sarkması azalır. Kırışıklıklar hafifler. Cilt aydınlık bir görünüme kavuşur.

Yüz mezoterapisi (mezolift) başlangıçta 1-4 hafta aralıklarla uygulanır. Ortalama 4-6 seans sonrası 6-12 ayda bir tekrarı yapılabilir.

Yüz mezoterapisi (mezolift) sonuçları ilk seanstan sonra ortaya çıkmaya başlar. Tedavi bittikten sonra cilt yenileme etkisi devam eder.